استیکر پوستی، گجتی جالب برای اطلاع از نیاز بدن به آفتاب

استیکر پوستی یو وی LogicInk گجت جالبی است که به منظور اطلاع از نیاز بدن به نور آفتاب ساخته شده است. این دستگاه شبیه به برچسب روی پوست چسبانده شده و ابعاد بسیار کوچکی دارد.

چندی نمی‌گذرد که شرکت اورئال (L’Oreal) از حسگر نور ماوراءبنفش یو وی سنس (UV Sense) را که اندازه‌ای برابر یک بند انگشت داشت، رونمایی کرد. برای استفاده از این دستگاه کوچک می‌بایست گوشی هوشمند را روی آن قرار دهید. حال اگر گوشی هوشمند در اختیار نداشته باشید و نیاز به راهی ساده‌تر داشته باشید، چه کار خواهید کرد؟ برای رفع این مشکل بهتر است از استیکر پوستی بدون نیاز به گوشی یو وی LogicInk استفاده کنید.

این استیکر پوستی ضد آب، به صورت باند یا خال‌کوبی موقت روی پوست قرار می‌گیرد و دو طرح مختلف به همراه دارد. یک طرح، دو حلقه با اندازه مختلف درون یکدیگر و طرح دوم دو میله موازی است. یو وی LogicInk از نوع خاصی از جوهر ساخته شده که رنگ آن در زمان قرار گرفتن برابر نور خورشید تغییر می‌کند. کرم ضد آفتاب را نیز می‌توان در قسمت بالایی دستگاه چسب مانند اعمال کرد.

یکی از حلقه‌ها یا میله‌ها با تغییر میزان تابش نور از رنگ سفید به رنگ بنفش تغییر رنگ می‌دهد. درعین‌حال حلقه و یا میله دیگر از سه بخش مجزا تشکیل‌شده که به طور پیوسته از بنفش تا صورتی تغییر رنگ می‌دهند. بر اساس نوع تابش نور فرابنفش خورشید، ابتدا بخش اول ،سپس بخش دوم و در آخر بخش سوم تغییر خواهد کرد. تغییر هر سه بخش به طور کامل نشان‌دهنده این خواهد بود که آفتاب به طور کامل به پوست رسیده است.

شرکت LogicInk سانفرانسیسکو در حال برنامه‌ریزی برای عرضه محصول خود در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی است و قیمت محصول نیز هنوز مشخص نیست.

منبع: گجت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.