عینک دوربین دار اسنپ چت در راه است: ثبت خاطرات، همان شکلی که تجربه کرده‌ایم

عینک دوربین‌دار اسنپ‌چت، اولین تلاش شرکت سازنده برنامه پیام‌رسان اسنپ‌چت (Snap Chat) برای تولید یک گجت الکترونیکی است. این محصول یک عینک آفتابی دوربین‌دار است که می‌تواند ویدئوهای ۱۰ ثانیه‌ای ضبط کند.

برنامه اسنپ چت در میان نوجوانان دارای محبوبیت خاصی‌ست و این امکان را به کاربران می‌دهد که عکس یا ویدیویی را که از خود گرفته‌اند برای دوستانشان بفرستند، و محدوده زمانی مشخصی را برای در دسترس بودن آن تعیین کنند.

spectacles-1-620x381حالا شرکت سازنده اسنپ‌چت اعلام کرده که به زودی از یک عینک جدید با نام Spectacles رونمایی خواهد کرد. عینک دوربین‌دار اسنپ‌چت می‌تواند ویدئوهای ۱۰ ثانیه‌ای ضبط کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا خاطرات محبوبشان را دقیقا به همان شکلی که آن را تجربه کرده‌اند، ببینند.

ویدئویی که دوربین روی عینک Spectacles ضبط می‌کند مستقیما به اپلیکشین اسنپ‌چت منتقل می‌شود. لنز این دوربین بازتر از دوربین‌ گوشی‌های هوشمند معمول است و زاویه ۱۱۵ درجه را پوشش می‌دهد. تصاویر دوربین اسنپ در فرمی جدید در قاب دایره‌ای ضبط می‌شود که از هر جهت قابل دیدن است. اسنپ می‌گوید باتری عینک تازه حدود یک روز دوام می‌آورد.

spectacles-2-620x291اوان اشپیگل، خالق ۲۶ ساله اپلیکیشن اسنپ‌چت گفته است که این عینک را در سفر اخیرش امتحان کرده و تجربه‌ای «باورنکردنی» داشته است.

براساس اعلام شرکت سازنده، فروش عینک دوربین‌دار اسنپ‌چت (Spectacles) از چند ماه دیگر با قیمت ۱۳۰ دلار در آمریکا آغاز می‌شود.

لازم به ذکر است که اسنپ‌چت علاوه بر خبر ساخت این محصول تازه، اعلام کرده که نام خود را به اسنپ‌اینک (Snap Inc) تغییر می‌دهد. تغییر نام اسنپ‌چت نشان می‌دهد که این شرکت ظاهرا قصد دارد در کنار پیام‌رسان مشهورش سراغ محصولات دیگر هم برود.

spectacles-3-620x349اعلام خبر ساخت عینک دوربین‌دار اسنپ‌چت، یادآور عینک هوشمند گوگل (گوگل‌گلس) است که تجربه‌ای موفق برای گوگل نبود. حال مشخص نیست که آیا این محصول می‌تواند در میان کاربران به محبوبیت برسد یا خیر. نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *