صفحه‌نمایش دستگاه‌های هوشمند در آینده به انرژی نیازی نخواهند داشت

بیش‌ترین مصرف انرژی باتری دستگاه‌های هوشمند را صفحه‌نمایش این دستگاه‌ها دارند. از همین‌رو شما با کاهش میزان روشنایی صفحه‌نمایش می‌توانید مدت طولانی‌تری از باتری دستگاه خودتان استفاده کنید. حال اما این مشکل در حال برطرف شدن است.

شرکت Bodle Technology، به تازگی اذعان کرده است که توانسته مشکل مصرف باتری صفحه‌نمایش را حل کند. این شرکت توانسته به ماده‌ای جدید با قابلیت تغییر فاز دست پیدا کند که برای نمایش محتوا به انرژی نیاز ندارد. هم‌چنین تصاویر نمایش داده شده توسط این ماده در زیر نور خورشید نیز به خوبی قابل مشاهده و خوانا است. این شرکت اطلاعات بیشتری درباره‌ی جزئیات این ماده منتشر نکرده است و به اذعان نحوه‌ی کار کردن این ماده در نمایش تصاویر بسنده کرده است. تصاویر در این ماده‌ی شفاف و قابل تغییر شکل، توسط ارسال و دریافت پالس‌های الکترونیکی به نمایش گذاشته خواهند شد.

این تکنولوژی هنوز در اوایل راه خودش است و شرکت Bodle از بیان نام شرکت‌های دیگر که در راه ساخت این صفحه‌نمایش به آن‌ها کمک می‌کنند، خودداری کرده است. در هر صورت با تولید شدن چنین صفحه‌نمایشی می‌توان حداقل روی کاغذ به این نتیجه رسید که باتری تلفن‌های هوشمند بیش از پیش دوام خواهند آورد. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این ماده می‌توان به این نکته اشاره کرد که ظاهرا این صفحه‌نمایش می‌تواند نورهایی با طول موج‌های مشخص را فیلتر کند؛ بنابراین در محیط‌های متفاوت بهترین کیفیت نمایش را ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *