تمام روز نشستن در دفتر کار بد است اما میزهای ایستاده هم راه‌حل خوبی نیستند

این درست است که تمام روز نشستن در دفتر کار بسیار بد است، اما استفاده از میزهای ایستاده نمی‌تواند راه حل خوبی باشد. پس برای حفظ سلامتی باید چه کار کرد؟ ما در ادامه به شما می‌گوییم.

هرکسی این را می‌داند که تمام روز نشستن در دفتر کار بد است. اما یک مطالعه جدید از سوی دانشگاه Curtin University استرالیا نشان می‌دهد که میزهای ایستاده‌ای که برای جلوگیری از این موضوع در برخی دفترهای کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد هم نمی‌تواند از آن بهتر باشد. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد به این نتیجه رسید که ایستادن طولانی مدت می‌تواند اثرات مضر زیادی برای سلامت و بهره‌وری شما به همراه داشته باشد. این تحقیق ادعا می‌کند که پس از دو ساعت کار کردن بر روی یک میز ایستاده با کامپیوتر، بدن شما با ناراحتی، خستگی عضلانی و تورم اندام تحتانی مواجه خواهد شد.

و مشکلات فقط فیزیکی نیستند! در طول آزمایش انجام گرفته، زمان واکنش و شرایط ذهنی آن‌ها نیز با کاهش مواجه شده و بدتر از پیش شده است. اگرچه میزهای ایستاده می‌توانند زمانی که با مشکل خلاقیت مواجه می‌شوید، به شما کمک کنند تا بهتر تصمیم بگیرید. این مهم است که اشاره کنیم این مطالعه تنها بر روی ۲۰ فرد بالغ انجام گرفته بود، پس سخت است بتوان با این تعداد،‌ نسبت به میزهای ایستاده قضاوت کرد.

با این حال، یافته‌ها چندان هم بی‌سابقه نیستند. نتایج به دست آمده از این مطالعه دقیقا مطابق یکی از کارکنان سایت بیزینس اینسایدر است که تجربه استفاده از میزهای ایستاده را داشته است. وی که Shana Lebowitz نام دارد، با امید به افزایش بهره‌وری و بهبود وضعیت دائم نشسته‌ای که داشته برای مدتی از یک میز ایستاده استفاده کرده است. اما این کار باعث بروز ناراحتی‌های فیزیکی برای او شده است. البته این دلیل نمی‌شود که ساعت‌ها نشستن پشت میز هیچ مشکلی ندارد. تیم تحقیقاتی سایت بیزینس اینسایدر متوجه شده است که این عمل باعث افزایش فشار خون و سطح کلسترول شده و می‌تواند مرگ زودرس از طریق سرطان یا بیماری‌های قلبی عروقی را به همراه داشته باشد.

راه حل چیست؟

یک محقق به نام Erin Brodwin عنوان می‌کند که فعالیت روزمره زیاد و پیاده‌روی‌های معمولی می‌تواند راه حل این مشکل باشد. یک گزارش که در سال ۲۰۱۵ از سوی مجله بالینی انجمن نفرولوژی آمریکا منتشر شد نشان می‌دهد افرادی که در هر ساعت به مدت ۲ دقیقه پیاده‌روی می‌کنند، خطر مرگ را ۳۳ درصد نسبت به هم سن و سالانشان در خود کاهش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.