ربات خانگی کوری برای کودکان داستان‌های شبانه می‌خواند

ربات خانگی کوری (Kuri) که اخیرا توسط یک شرکت نوپا معرفی شده است، می‌تواند شما را از مصائب خواندن شبانه داستان‌های کودکانه رها کند.

مدتهاست که شاهد ساخت و معرفی ربات‌های شخصی و خانگی از سوی سازندگان مختلف در سراسر جهان هستیم؛ ربات‌هایی که می‌توانند بخش عظیمی از کارهای مربوط به منزل را انجام دهند. یکی از آخرین ربات‌های شخصی که اخیرا معرفی شده ربات خانگی کوری است.

برای حضور در نمایشگاه CES 2017، یکی از استارت‌آپ‌های شرکت بوش به نام “میفیلد رباتیک” از ربات کوری رونمایی می‌کند. این ربات خانگی در حدود ۲۰ اینچ قد دارد و گزینه‌ای مناسب برای افراد علاقه‌مند به زندگی در خانه‌های هوشمند است، زیرا به راحتی با دیگر دیوایس‌های این‌گونه منازل هماهنگ می‌شود.

ربات خانگی کوری با توانمندی‌های خاص

ربات یاد شده می‌تواند با ژست‌ها و حرکات انسان‌گونه مانند حرکات صورت و سر و نیز با صدای مناسب خود به سوالات مختلف پاسخ دهد. همچنین قادر است با دوربین ۱۰۸۰ پیکسلی خود از خانه مراقبت کرده، موسیقی اجرا کند و برای کودکان خردسال کتاب بخواند. برنامه‌ریزی این ربات آسان بوده و با استفاده ازIFTTT می‌توانید آن را در تعامل با دیگر دیوایس‌های هوشمند خانگی قرار دهید.

این ربات مانند جاروبرقی‌های رباتیک در داخل منزل حرکت می‌کند و از برخورد با اشیاء و لوازم داخل منزل اجتناب می‌کند. همچنین قادر است افراد مختلفی که در یک منزل زندگی می‌کنند را شناسایی کرده و جالب‌تر این‌که در زمان خالی شدن شارژ باتری خود را به جایگاه شارژ می‌رساند.

متاسفانه در حال حاضر ربات کوری وارد بازار نمی‌شود و برای خرید یکی از آنها باید مدتی دیگر تحمل کرد، زیرا میفیلد رباتیک درصدد است آن را در فصل تعطیلات معرفی کند.

به نظر می‌رسد رباتی که دارای چنین ویژگی‌هایی باشد می‌تواند یک دستیار خوب و یک ماشین سرگرم کننده و کارآمد باشد که محیط منزل را بیش از پیش آرام و لذت‌بخش خواهد کرد.

1 دیدگاه در “ربات خانگی کوری برای کودکان داستان‌های شبانه می‌خواند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.