ماشین خودران گوگل در یک تصادف رانندگی به شدت آسیب دید

پروژه ماشین خودران گوگل برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ کلید خورد و از آن زمان تاکنون این کمپانی راه طولانی را طی کرده است. ماشین‌های بدون راننده گوگل اکنون می‌توانند جاده‌ها را حتی در کنار دوچرخه‌سواران به آرامی طی کنند و همچنین قادر به تشخیص چراغ چشمک‌زن وسایل نقلیه اضطراری نیز هستند.

کمپانی مانتین ویوو چندان با تصادفات جاده‌ای بیگانه نیست. ماشین خودران گوگل در چند سال گذشته حوادث زیادی را پشت سر گذاشته و اکنون حادثه بزرگ دیگری گریبان این ماشین بدون راننده را گرفته است. البته لازم به ذکر است که ناوگان خودروی بدون راننده گوگل به ندرت در این چنین حوادث گیر افتاده، این برخورد بسیار شدید بوده است.

ماشین خودران گوگل تصادف سختی را پشت سر گذاشت

یک ماشین بدون راننده گوگل که یک لکسوس SUV بوده در هنگام عبور از خیابان با یک خودروی ون تجاری برخورد می‌کند، از شواهد اینگونه پیداست که مقصر اصلی راننده ون بوده است. گفته شده که این حادثه، یکی از بدترین حوادثی بوده که تاکنون یکی از تولیدات غول مانتین ویوو در آن دخیل بوده است. در تصویر زیر که در توئیتر به اشتراک گذاشته شده به خوبی می‌توانید ببینید که سمت راست این ماشین چگونه آسیب دیده است. آسیب‌هایی نیز به سپر و درب کاپوت ون نیز وارد آمده است. این تصادف در مانتین ویوو کالیفرنیا و در گوشه‌ای از چهارراهی به وقوع پیوست که خیابان‌های W El Camino و کالدرون را به هم وصل می‌کند.

google-self-driving-car-crash-1420x648به گفته شاهدان عینی این حادثه، کارکنان گوگل پس از این تصادف در کنار جاده به انتظار یک یدک‌کش ایستاده بودند. شاهدان به این نکته نیز اشاره داشته‌اند که ماشین بدون راننده گوگل در این تصادف مقصر نبوده و این راننده ون است که با بی‌احتیاطی کامل از خیابان عبور می‌کرد. کمپانی گوگل تاکنون هیچ واکنشی به این حادثه انجام نداده است؛ اما به ‌احتمال زیاد این کمپانی در گزارش ماهیانه آزمایشات مربوط به ماشین‌های خودران خود این موضوع را نیز ذکر خواهد کرد. این گزارش احتمالا در آغاز ماه اکتبر منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.