فناوری جدید برای همراه نداشتن پول و کارت اعتباری

زمانی که به حلقه‌های المپیک فکر می‌کنید، اولین تصویری که جلوی چشم‌تان می‌آید نماد بازی‌های المپیک است که از چند حلقه رنگین تشکیل شده است، اما این مفهوم در المپیک ریو تغییر کوچکی پیدا کرده است.

به گزارش سیناپرس به نقل از دیسکاوری، در المپیک ریودژانیرو ۲۰۱۶ حلقه المپیک شیوه‌ای برای پرداخت پول در ازای حرید کالا و خدمات توسط ورزشکاران حاضر در رقابت‌ها خواهد‌بود.

۴۵ ورزشکاری که این انگشترها را دریافت می‌کنند، افرادی هستند که شرکت ویزا اسپانسر آنها شده است، شرکتی که تمامی حقوق مالی رقابت‌های المپیک را در اختیار دارد و در این رقابت‌ها تنها از کارت‌های ویزا برای انجام داد و ستد‌های مالی استفاده خواهد‌شد.

این حلقه الکترونیک بدون نام پس از مذاکرات میان مقامات شرکت ویزا و ورزشکارانی انجام گرفت که معتقد بودند کیف‌های پول و دیگر انواع پوشیدنی‌هایشان ممکن است حین تعویض مداوم لباس در گوشه‌ای جا بمانند. از این رو به ابزاری نیاز دارند که آن را همراه داشته‌باشند بدون اینکه نگران جا ماندن آن باشند، و به راحتی از آن برای پرداخت استفاده کنند.

زمانی که فرد این حلقه ضدآب را به دست کند،‌ می‌تواند با تکان دادن دست در برابر پایانه پرداخت حساب‌های خود را پرداخت کند. این حلقه به شارژ مجدد نیازی ندارد زیرا با هربار پرداخت مقداری انرژی بی‌سیم را از پایانه پرداخت به خود جذب می‌کند. همچنین در صورتی‌که حلقه گم شود، می‌توان آن را با استفاده از یک گوشی هوشمند غیرفعال ساخت.

هیچ‌نوع اطلاعات خصوصی و هویتی روی این حلقه حک نشده‌است و در عوض از شیوه‌ رمزنگاری دیجیتالی به نام tokenization برای جایگزینی اطلاعات حساس با کد‌های دیجیتالی استفاده می‌شود از این‌رو زمانی که حلقه گم شود، کسی نمی‌تواند از آن برای پرداخت استفاده کند.

منبع: بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.