فریبی تبلیغاتی با عنوان هک تلگرام به همراه راه حل جلوگیری همیشگی از نفوذهای این چنینی

احتمالا شما هم در زمان وب‌گردی با تبلیغات متعددی در رابطه با هک تلگرام یا اپلیکیشن‌های دیگر مواجه شده‌اید که وعده‌ی دسترسی یه پیام‌های شخص مورد نظر شما را در چند دقیقه می‌دهند. این موضوع با وجود آن‌که از ریشه، یک دروغ سودجویانه برای فریب افراد است، اما می‌تواند با استفاده از غفلت کاربران مشکلاتی را برای آن‌ها به وجود بیاورد. اگر دوست دارید که برای همیشه تلگرام‌تان در مقابل این به اصطلاح هکرها، در امان باشد، با ما همراه باشید.

گسترده شدن دنیای مجازی در چند سال اخیر، در کنار تمام خوبی‌هایی که با خود به همراه داشته است باعث به وجود آمدن کلاهبرداری‌های مختلف اینترنتی نیز شده است به طوری که افراد بسیاری قربانی وعده‌های دروغین تبلیغات اینترنتی شده‌اند. یکی از جدیدترین تبلیغ‌های موجود در این زمینه، «هک تلگرام در چند دقیقه» است که در رابطه با اپلیکیشن‌های مختلفی به ویژه تلگرام بوده و با وعده‌ی دسترسی به پیام‌های شخص موردنظر، افراد بسیاری را فریب داده و ترغیب به خرید فایل آموزشی خود می‌کنند. ابتدا باید این موضوع را روشن کنیم که این فایل آموزشی، به هیچ عنوان شایسته‌ی عنوان هک نیست و تنها یک سوءاستفاده از غفلت کاربران تلگرامی است. ضمن آن‌که هک کردن یک برنامه، به معنای نفوذ به سرور و دیتابیس آن است و اگر هک کردن تلگرام، آن هم توسط چند فرد عادی و سوءاستفاده‌گر ممکن بود، مدیریت تلگرام هرگز جایزه‌ی چند صدهزار دلاری برای شخصی که موفق به هک کردن آن شود تعیین نمی‌کرد. پس همین ابتدا این موضوع رو مشخص کردیم که این تبلیغات و آموزش‌ها، به هیچ وجه هک کردن تلگرام به حساب نمی‌آیند و تنها روشی که به شما ارائه می‌دهند، سوءاستفاده از غفلت کسانی است که به شما اعتماد کرده‌اند و گوشی خود را برای چند دقیقه نزد شما به امانت گذاشته اند.

teleg1_4bcf7در این روش به شخص خریدار گفته خواهد شد که هنگام ورود به تلگرام، به جای شماره‌ی اصلی، شماره‌ی شخصی که قصد نفوذ به اکانت او را دارد در برنامه وارد کند. با انجام این کار، یک کد فعالسازی که برای ورود به اکانت تلگرامی مورد نیاز است به شماره‌ی وارد شده ارسال می‌شود. حال تنها کاری که این فرد نیاز به انجام آن دارد، دسترسی به گوشی شخص مورد نظر و دسترسی به این کد است. این افراد که معمولا از آشنایان نزدیک شما خواهند بود به طور پنهانی، یا با بهانه‌هایی همچون ریختن آهنگ یا برنامه، گوشی شما را در اختیار خواهند گرفت و بلافاصله بعد از برداشتن کد مورد نظر، آن را از گوشی شما حذف خواهند کرد. به همین ترتیب بدون آن‌که متوجه شوید این شخص وارد اکانت شما خواهد شد و می‌تواند تمام پیام‌های رد و بدل شده شما را مطالعه کند. اما نگران نباشید. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که با فعال‌سازی یک امکان ساده در تلگرام، یک بار برای همیشه خیال خود را از چنین نفوذ‌هایی راحت کنید.

teleg2_d70b4همان‌طور که در بالاتر نیز گفته شد، این بار سراغ روشی برای ریشه کن کردن این مشکل رفته‌ایم و با اعمال تنظیماتی که در پایین ارائه خواهیم داد، می‌توانید برای همیشه جلوی این روش‌های ناجوانمردانه را بگیرید. برای این امر ما به ویژگی Two step verification نیاز خواهیم داشت که در تنظیمات تلگرام و در بخش Privacy قابل دسترس خواهد بود. کارکرد این گزینه به این صورت است که از شما یک رمز عبور دریافت میکند و از آن پس، هنگام ورود به اکانت، علاوه بر کدی که از سوی تلگرام برای شما ارسال میشود، به این رمز عبور نیز نیاز خواهید داشت. با فعال‌سازی این ویژگی، حتی اگر افراد دیگر به هر طریقی به کد ارسالی تلگرام دسترسی پیدا کنند، باز هم موفق به وارد شدن به اکانت شما نخواهند شد؛ چرا که بلافاصله بعد از وارد کردن کد، رمز عبور تنظیم شده نیز درخواست خواهد شد و این، همان بن‌بستی است که جلوی این افراد سوءاستفاده‌گر را برای همیشه خواهد گرفت. البته بدیهی است که باید در حفظ این رمز کوشا باشید؛ چرا که در صورت فراموشی رمز و اطلاعاتی که برای بازیابی آن مشخص کرده‌اید، در نوبت‌های بعدی خود شما هم موفق به وارد شدن به اکانت‌تان نخواهید شد. در ادامه نحوه‌ی تنظیم رمز عبور، و همچنین تعیین راه بازیابی آن را به شما خواهیم گفت.

teleg3_00d26

برای این‌کار به تنظیمات تلگرام وارد شده و به بخش Privacy بروید. گزینه‌ی Two Step Verifaction را لمس کنید تا به مرحله‌ی تعیین رمز عبور وارد شوید. رمز مورد نظر خود را وارد کنید. بعد از دومین باری که رمز خود را برای تایید وارد می‌کنید، از شما درخواست Password Hint یا راهنمای یادآوری رمز خواهد شد که در صورت تمایل می‌توانید آن را وارد کنید و در غیر این‌صورت، بدون وارد کردن حرف یا کلمه‌ای در آن، به مرحله‌ی بعد بروید. مرحله‌ی بعد باید یک ایمیل معتبر وارد کنید تا در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید، از این ایمیل برای بازیابی آن استفاده کنید. با وجود آن‌که در این مرحله نیز می‌توانید با لمس گزینه‌ی Skip از وارد کردن ایمیل بی‌نیاز شوید، قویا پیشنهاد می‌کنیم که یک ایمیل معتبر و البته خصوصی در این بخش وارد کنید یا حداقل رمزی را برای اکانت خود انتخاب کنید که احتمال فراموش کردن آن نزدیک به صفر باشد. با انجام این کار، مرحله‌ی تعیین رمز عبور به اتمام خواهد رسید و از این پس، چنین روش‌هایی امنیت اکانت شما را به خطر نخواهند انداخت.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.