رویایی به زیبایی جنگل‌های پاییزی

دیر زمانی نیست که روزهای رنگارنگ پاییزی را یکی پس از دیگری پشت سر می‌نهیم. البته شاید هنوز، پاییز را آن‌گونه که باید و شاید لمس نکرده باشیم، ولی بالاخره دوران خزان از راه رسیده و دیر یا زود، طبیعت نیز به این ندا پاسخ داده و رنگ عوض خواهد کرد. در ادامه در قالب تجربیات عکاسی از جمهوری چک، گشتی در جنگل‌های افسون‌زده‌ی پاییزی خواهیم زد.

فصل پاییز بی‌شک یکی از زیباترین فصول سال است. بعد از گذراندن لطافت طبیعت در فصل بهار و تازگی داغ رنگ‌های تابستانی، به سرمای لطیف و دنیای رنگارنگ پاییز می‌رسیم.  فصلی که هنوز هوا به اندازه‌ای سرد نشده که قدم زدن مشکل شود و در عین حال طبیعت هم با گستره‌ی وسیعی از رنگ‌های دلپذیر، دورنمایی شاد و دوست داشتنی ارائه کرده و عاشقان خود را به لذت بردن از جشنواره‌ای شاد و متفاوت دعوت می‌کند.

autumn_forest_trees nature-landscapesroad-in-a-mystical-autumn-forest

یانیک سدلر (Janek Sedlar)، عکاس خودآموخته‌ای از جمهوری چک است که به ویژه در زمینه‌ی عکاسی از منظره، تبحری خاص یافته و آثارش را با رنگی از سبک سورئال ارائه می‌دهد. عکاسی برای او از سال ۲۰۱۱ به بعد از جنبه‌ی فعالیتی تفریحی، به کاری جدی و قابل توجه تبدیل شد. سوژه‌ی اغلب آثار او، مناظر اطراف محل زندگی و نیز طبیعت زیبا و مبهوت‌کننده‌ی ناحیه‌ی کوهستانی وایت کارپِتیَن (White Carpathians) هستند که دنیایی خاص و جادویی را پیش چشمان مخاطب گسترانده و او را در احساس لطیف و طراوت خاص طبیعت، شریک می‌کنند.

janek_Sedlar

او در مصاحبه‌ی خود با  وب سایت “Interesting Photographers”  اعلام کرد که طبیعت به روند زندگی او حال و هوایی دیگر بخشیده و برایش الهام بخش بوده است. هنگامی که در میان این بیشه‌زارها و جنگل‌های رویایی قدم می‌زده، این حس را داشته که گویی به دوران کودکی خود بازگشته است. احساسی که انرژی مضاعف به او بخشیده و همین مسئله باعث شده که او بخواهد دیگران را نیز در این احساس ناب و خاص شریک کند. او باور دارد که  ثبت کردن این تصاویر، همچون جریانی تسکین دهنده، به او آرامش بخشیده است.

autumn_landscapes_mountains

در ادامه همراه شما به تماشای گوشه‌ای از آثار این عکاس خوش قریحه نشسته و خود را به دست جادوی دنیای رنگارنگ طبیعت می‌سپاریم.

دعوتی برای گشت و گذار

dreamlike-autumn-1

قلمرو سکوت

dreamlike-autumn-2

ردیفی از کهنسالان

dreamlike-autumn-3

مه در جنگل سرخ

dreamlike-autumn-4

رویایی زاده شده در دل رویایی دیگر

dreamlike-autumn-5

نیایش پاییزی

dreamlike-autumn-6 - Copy

جایی برای خیالبافی

dreamlike-autumn-7 - Copy

فرشتگانی که همسیر ما شده‌اند

dreamlike-autumn-8

بیداری روح

dreamlike-autumn-11

رویاهای کارپِتیَن

dreamlike-autumn-12

جاده‌ای رو به دنیاهای مخفی

dreamlike-autumn-13

گذرگاه

dreamlike-autumn-14

در مسیری از افکار گرمابخش

dreamlike-autumn-15

غزلی پاییزی

dreamlike-autumn-16

افسون سحر‌انگیز جنگل

dreamlike-autumn-17

قلمرو کارپتیَن

dreamlike-autumn-18

پنهان شده در برگ‌ها

dreamlike-autumn-20

در محاصره‌ی پاییز

dreamlike-autumn-19

کلیسای درختی

dreamlike-autumn-

در پایان امیدواریم شما نیز از این مناظر زیبا و  از دنیای افسون‌شده‌ی پاییزی لذت برده باشید.

 منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *