۱۰ دلیل امنیتی برای مهاجرت به ویندوز ۱۰، امن‌ترین سیستم عامل مایکروسافت!

بر هیچکس پوشیده نیست که یکی از نقاط برتری همیشگی سیستم عامل‌هایی نظیر مک و لینوکس به ویندوزهای مایکروسافت، در بخش امنیت بوده و عدم حفاظت کامل و امنیت ضعیف این سیستم عامل بارها و بارها آن را هدف حمله هکرها، مالورها، ویروس‌ها و سایر خطرات قرار داده است.

حالا که مایکروسافت به گفته خودش قرار است با ویندوز ۱۰، انقلابی در این سیستم عامل ایجاد کند بدون شک مسئله مهم امنیت را فراموش نکرده و در ویدیوی تبلیغاتی جدید آن ضمن اشاره به ۱۰ دلیل امنیتی برای مهاجرت به این سیستم عامل ، ادعا کرده که ویندوز ۱۰ امن‌ترین نسخه از سیستم عامل ویندوز این کمپانی می‌باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم چرا مایکروسافت ویندوز ۱۰ را امن‌ترین سیستم عامل تاریخ خود می‌داند؟!

مایکروسافت در آگهی تبلیغاتی جدید خود برای سیستم عامل ویندوز ۱۰، ویژگی‌های امنیتی این سیستم عامل را معرفی کرده است. ویندوز ۱۰ از انواع مختلف ورودی‌های بایومتریک پشتیبانی خواهد کرد. این روش‌ها شامل اسکن عنبیه چشم، تشخیص چهره و اثر انگشت است. همچنین ویندوز ۱۰ با استفاده از سیستم ارتقاء یافته ابری می‌تواند در برابر حمله‌های فیشینگ وب‌سایت‌های پرخطر مقاومت کند. ویندوز دیفندر قدیمی و قوی ویندوز نیز از سیستم عامل در برابر مالورها محافظت می‌کند.

اگر هوشمندانه وارد وب شوید میتوانید از سیستم خود محافظت کنید و جلوی تمامی خطرات موجود را بگیرید. برای مثال وارد ایمیل‌هایی که ضمیمه‌های مشکوک دارند نشوید، یا از وب سایت‌هایی که بدون هیچ دلیل و توضیحی از شما تقاضای دریافت و نصب فایل های پرخطر را دارند دوری کنید.در ادامه ویژگی‌های امنیتی مهم در سیستم عامل ویندوز ۱۰ را به شما معرفی خواهیم کرد.

 ویدیوی تبلیغاتی جدید ویندوز ۱۰: ۱۰ دلیل امنیتی برای مهاجرت به ویندوز

لینک دانلود ویدیو: http://gl1.ir/Wz9tr

Windows Hello

Windows-Helloویندوز هلو در واقع پشتیبانی سیستم عامل از احراز هویت بیومتریک را فراهم میکند که با استفاده از صورت، اثر انگشت، عنبیهی چشم و … اقدام به باز کردن قفل دستگاه شما میکند. با استفاده از این تکنولوژی، شما خیلی امنتر میتوانید به اطلاعات، برنامهها، دادهها و یا حتی وبسایتها و سرویسهای مختلف دسترسی داشته باشید. این روش دیگر مشکلات رمز عبور قدیمی را ندارد که گاهی فراموش میشد، هک میشد، و یا برای به خاطر سپردن آن مجبور میشدید که آن را جایی بنویسید و با خود داشته باشید که امنیت آن را بسیار در معرض خطر قرار میداد.

SmartScreen

SmartScreenاین ویژگی اولین خط دفاعی در برابر حملات فیشینگ و وبسایتهایی است که سعی به سرقت هویت و اطلاعات شخصی دارند. با استفاده از یک سیستم پیشرفته، SmartScreen وب سایت ها و حتی نرمافزارها را برای بررسی تهدیدات بالقوه مورد بررسی قرار میدهد.

Windows Defender

Windows-Defenderاین حفاظت کنندهی قدرتمند که به طور مداوم به روز میشود، از سیستم عامل در برابر نرمافزارهای مخرب محافظت میکند. با استفاده از یک سرویس ابری، به دادهها از طریق یک میلیارد دستگاه نفوذ میکند تا نرمافزارهای مخرب را به سرعت شناسایی و نابود کند.

Family features

Family-featuresدر ویندوز ۱۰، هنگامی که یک حساب کاربری به یک کودک اختصاص داده میشود، این حساب کاربری ویژگیهای ایمنی بیشتری را به ارمغان می آورد. ویژگی family features، وبسایتهایی که مخصوص بزرگسالان است را مسدود میکند، مدت استفادهی کودک از دستگاه را کنترل میکند، برنامهها و بازیهای نامناسب را مسدود میکند، و گزارش فعالیت را در اختیار والدین قرار میدهد. همچنین مایکروسافت به زودی قابلیتی را اضافه خواهد کرد تا والدین خریدهایی که توسط حساب کاربری کودک صورت میگیرد را کنترل کنند.

البته سیستم عامل ویندوز همیشه به روزرسانی میشود تا از کاربران در برابر تهدیدات آینده محافظت کند. کمپانی مایکروسافت در تاریخ ۲۹ جولای (۷ مرداد) سیستم عامل ویندوز ۱۰ را رسما منتشر خواهد کرد.

منبع : گجت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *